خرید بازی سفر به لرستان ممنوع شد

به گزارش «» به نقل از ایرنا سید موسی خادمی شامگاه جمعه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هیچگونه پذیرش مسافر در لرستان نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه متاسفانه ویروس کرونا همانند سراسر کشور در لرستان شیوع پیدا کرده است ، افزود: جزو استان‌های آلوده به ویروس کرونا هستیم و تعداد مبتلایان بالا می‌باشد و ممکن است این فرآیند در روزهای آینده ادامه داشته باشد.
وی بیان کرد: اگر مردم پیشگیری کنند سرعت انتشار کاهش می‌یابد لذا باید مردم از تجمعات اجتناب کنند.
استاندار لرستان همچنین گفت: در صورت ابتلا هر فرد می‌تواند تا ۳۵۰ نفر را مبتلا می‌کند، کرونا قدرت انتشار بالایی دارد و مردم باید در خانه بمانند.
خادمی اضافه کرد: مردم می‌توانند از طریق سامانه خدمات دولتی را انجام دهند و اگر نتوانستند تا عادی شدن شرایط صبر کنند.
وی با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در استان اظهار کرد: تعطیلات فرصت مناسب برای در خانه ماندن است و مردم نباید سفر کنند.
وی گفت: به هیچ‌وجه پذیرای مسافران نوروزی نخواهیم بود و هیچگونه تسهیلاتی ارایه نخواهیم داد و نهادها و ارگان های مرتبط هم پذیرش نخواهند داشت.
استاندار لرستان ادامه داد: در خصوص ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی اختیارات استانی لغو شده و تابع دستورات ستاد ملی هستیم.
وی بیان کرد: اما کارمندان آسیب پذیر و دارای علایم خاص نیاز به حضور در محل کار ندارند.
استاندار لرستان افزود: وجود اقلام بهداشتی و کمبود آن مساله‌ای است که در کشور فراگیر شده اما نسبت به روزهای ابتدایی شیوع کرونا وضعیت بهتر شده است.
خادمی اظهار کرد: اکنون ۶ واحد تولیدی الکل در استان فعالیت می کنند که از اول اسفند تاکنون ۳۰۵ هزار لیتر الکل و ۳۵۰ هزار عدد ژل ضدعفونی کننده تولید شده است.
وی گفت: در بحث محلول ضدعفونی کننده و الکل جزء استان‌های تولید کننده هستیم که برخی از استان‌ها خواستار صادرات این محصول هستند که در برخی موارد هم صادرات داشتیم.
وی بیان کرد: مراکز درمانی در اولویت هستند که در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدامات خوب و موثری انجام شده است که اقلام مورد نیاز تهیه و بیمارستان ها تجهیز شدند.
وی ادامه داد: قرنطینه شهر یا مکان خاص نیاز به ضوابط خاصی دارد که در هیچ نقطه کشور توصیه نشده است.
استاندار لرستان همچنین گفت: برخی از شهرها که آلودگی بیشتری دارند ورودی-خروجی آنها کنترل می شود، نمی‌توانیم ورودی و خروجی استان را مسدود کنیم چرا که روزانه هفت هزار خودرو از بروجرد و هشت هزار خودرو از طریق پل زال وارد استان می شود.
خادمی افزود: پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اختیار مردم است و مردم می توانند با رعایت نکات بهداشتی از انتقال این ویروس جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: در این راستا تشکل‌های مردمی می‌توانند به دولت کمک کنند و همچنین آموزش‌های همگانی به مردم ضروری بوده و باید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: مناطق محروم حاشیه شهرها به لحاظ مالی دسترسی کمتری به تجهیزات بهداشتی دارند که سمن‌ها باید به این مناطق سرکشی کنند.
استاندار لرستان ادامه دارد: تمامی امکانات و اعتبارات استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به کار گرفته شده و تمام دستگاه ها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی در حال فعالیت هستند.