خرید بازی مردم بجای پول نقد از کارت‌خوان استفاده کنند

 
به گزارش ، علی‌اصغر حسنی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سلامت محیط و کار با توجه به شیوع کرونا ویروس، بیان کرد: ما در حوزه بهداشت محیط با ارسال دستورالعمل‌ها و راهنماهای گندزداها، ضدعفونی کننده‎ها و نظافت به تمامی اماکن، اتحادیه‌های صنفی، محیط‌های کارگری و شاغلین درخصوص پیشگیری و نظافت فردی افراد و کارکنان با استفاده از روپوش، دستکش و ماسک اقدام کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه هم سلامت کارکنان و هم مراجعه‌کنندگان را در دستور کار قرار داده‌ایم، اظهار کرد: سلامت کارکنان و مراجعه‌کنندگان با رعایت اصول بهداشتی و گندزدایی و همچنین شستن دست‌ها صورت خواهد گرفت. بیشتر مشکلات ما در این حوزه افرادی هستند که با مراجعه به اماکن عمومی نظیر رستوران‌ها و فست فودها نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.
مدیرسلامت محیط و کارمعاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: همکاران بهداشت محیط با نظارت شبانه‌روزی خود در بحث ضدعفونی‌کننده‌ها و نظافت سطوح و همچنین بهداشت کارکنان و محیط این موضوع را پیگیری می‌کنند و از این حیث مشکل خاصی وجود ندارد.
حسنی با اشاره به اینکه قطرات عطسه و سرفه انتقال ویروس را انجام می‌دهند، گفت: از مردم و کارکنان انتظار می‌رود بهداشت فردی و اجتماعی خود را رعایت کنند تا با مشارکت مردم در خصوص پیشگیری از این بیماری به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
وی استفاده از دستکش را برای کاهش تماس‌های مکررو انتقال ویروس به کارکنان واحد های صنفی توصیه کرد و افزود: اگر فردی علایم بیماری شبیه سرماخوردگی دارد ضمن مراجعه به پزشک باید از حضور در محیط کاری خودداری نماید. مردم نیز ضمن رعایت بهداشت فردی جهت کاهش آلودگی برای پرداخت هزینه از دستگاه‌های کارت‌خوان استفاده کنند و از مواد بسته بندی استفاده کنند و در صورت مشاهده تخلف با سامانه 190 تماس حاصل نمایند.