خرید بازی مترو تهران-پردیس چه زمانی تکمیل می شود؟

 
به گزارش ، سید مهدی هدایت در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص امضای قرار داد احداث مترو تهران – پردیس اظهار داشت: با تفاهم نامه‌ای که بین شرکت عمران و قرارگاه خاتم امضا شد این قرارداد اولین قرارداد مترو مشارکتی است که در کشور انجام می‌شود و مدل خوبی برای حضور بخش خصوصی در پروژه‌های ریلی کشور خواهد بود.
هدایت بیان داشت: طول مترو پردیس ۲۴ کیلومتر است که خود این پروژه نیز خاص می‌باشد که ۱۹ کیلومتر از این پروژه به صورت زیرزمینی و تونل اجرا خواهد شد و ما در مسیر یک پل ۸۰۰ متری به ارتفاع ۶۵ متر خواهیم داشت.
وی افزود: تعداد مسافری که در طی یک ساعت و به صورت یک طرفه جا به جا می‌شود، در افق طرح حدود ۲۱ هزار نفر است و پیش بینی ما این است که مترو تهران پردیس ظرف ۵ سال آینده تکمیل شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در خصوص زمان اجرای پروژه عنوان داشت: در حال حاضر تأسیس کارگاه آغاز شده و مجموعه خاتم الانبیا زمین را تحویل گرفته و کارهای اجرایی شروع می‌شود و به موازات آن مصوبه دولت نیز توسط وزیر راه در حال پیگیری است که بتوانیم مصوبه دولت را نیز بابت این مشارکت برای قبل از پایان امسال داشته باشیم اما ما منتظر مصوبه نمانده ایم چون از قرارداد مشارکت اولیه امکان شروع پروژه بود که تأسیس کارگاه نیز ار آن محل در حال انجام است.
هدایت در رابطه تعداد ایستگاه‌های مترو پردیس گفت: این مترو در امتداد خط ۲ مترو تهران است که یک ایستگاه در آن محل داریم که ایستگاه تبادلی است و یک ایستگاه نیز در پردیس خواهیم داشت که یکی بعد از عوارضی تهران پردیس و در پردیس و یکی هم جنوب فاز ۳ روبروی پارک علم و فناوری که انشااله کار ایستگاه‌ها نیز همزمان با خود مترو شروع خواهد شد.
وی درباره مجموعه کارهای صورت گرفته در پردیس نیز عنوان داشت: مجموعه تأسیس کارگاه را تحویل مجموعه خاتم الانبیا داده ایم که انشالله پیش بینی می‌کنیم که عملیات اجرایی برای قبل از سال آغاز شود اما کار رسمی کلنگ زنی انشاالله پس از فروکش کردن کرونا صورت خواهد گرفت.