خرید بازی انتقاد شدید ظریف از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا/برخورد قاطعانه با برگزار کنندگان مراسم تدفین/هشدار نسبت به افزایش مسمومیت‌های الکلی: مصرف خوراکی الکل تاثیری در نابودی کرونا ندارد

ظریف در صفحه شخصی توییتر خود نوشت: «دونالد ترامپ» به طور بدخواهانه ای تحریم های غیرقانونی آمریکا را با هدف خالی کردن منابع مورد نیاز ایران برای مقابله با کووید– ۱۹ تشدید می کند؛ در حالی که شهروندان ما در حال مرگ از این (بیماری) هستند. وی افزود: جهان بیش از این نمی تواند سکوت کند در حالی که  تروریسم اقتصادی آمریکا با تروریسم پزشکی این کشور جایگزین می شود.
سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد از فریبکاری دولت آمریکا در مبارزه با کرونا گفت: تنها یک دولت آلوده به سوء مدیریت، فریب و دروغ می‌تواند آنقدر وقیح باشد که اتهامات بی‌معنی را متوجه ایرانیانی کند که با فداکاری و ایثار برای محافظت از بشریت در برابر جهان‌گیر شدن ویروس کرونا تلاش می‌کنند.#فوتوـ نیوزـ
وزیر کشور با تاکید بر این که مهمترین عامل تسریع کننده مدیریت شرایط، ‌نقش آفرینی مؤثر مردم است، گفت: بهترین کمک مردم حضور در منزل و اجتناب از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهرها و جاده‌ها است.
تعطیلی تمامی اماکن تاریخی و گردشگری شیراز در پی گسترش شیوع کرونا ستاد عالی پیشگری از ویروس کرونا، مصوب کرد که ورود مربی، بازیکن و مدرس از کشورهای محل شیوع ویروس کرونا به ایران ممنوع شود.
دکتر زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با تاکید بر ممانعت از برگزاری مراسم ختم و تدفین به صورت جمعی طی این روزهای سخت، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از نواحی حاشیه شهر تهران علی رغم توصیه اکید بهداشتی و ملاحظات، هنوز برخی مراسمات  را در خفا برگزار می‌کنند که در این راستا از این پس طی هماهنگی با رییس پلیس تهران و دادستانی، برخورد با این تخلفات دیگر ارشادی نبوده و بسیار جدی و قاطعانه خواهد بود.وی توصیه کرد که خانواده‌ها می‌توانند در این شرایط با هدف ثواب بیشتر هزینه‌های برگزاری مراسم ختم و شب هفت و غیره را برای مهار کرونا هزینه کنند.
دادستان عمومی و انقلاب کرج از مسدود شدن ورودی جاده چالوس در محدوده میدان‌های حافظ و امیرکبیر با دستور قضایی خبر داد و گفت: از روز گذشته با دستور قضایی این مسیر مسدود شده و تردد صرفاً برای ساکنان محلی مقدور است، از همه هم وطنان می‌خواهیم با توجه به مسدود شدن مسیر، برای سفر به چالوس از این مسیر تردد نکنند.
پزشک هماهنگ‌کننده تیم پزشکی محمدرضا شجریان گفت که وضعیت جسمانی شجریان بهتر است و احتمال ترخیص او از بیمارستان در روزهای آینده وجود دارد. حسن عباسی درباره وضعیت جسمانی شجریان در حال حاضر به ایسنا گفت: روند بهبود حال جسمانی استاد شجریان بهتر است و اگر به همین شکل پیش برود احتمالا به منزل منتقل شوند؛ البته یکی از دلایل این امر، ترس از بیماری‌های بیمارستانی مانند ابتلا به ویروس کرونا است که ترجیح می‌دهیم اگر بتوانیم، هرچه زودتر ایشان را از بیمارستان مرخص کنیم.
رییس بخش مسمومین بیمارستان لقمان تهران با تاکید بر این‌که مصرف خوراکی الکل از هر نوعی، تاثیری در نابودی ویروس کووید۱۹ و ضدعفونی بدن ندارد، اظهار کرد: متاسفانه این روزها باور غلطی در برخی شکل گرفته که تصور می‌کنند شرب ترکیبات الکلی باعث ضدعفونی و پیشگیری از بروز عفونت ویروسی کرونا می‌شود، در حالی‌که این مساله هیچ پایه و اساس علمی نداشته و فاقد وجاهت قانونی است.