خرید بازی قاچاقچی تلفن به ۲۴۶ میلیون جزای نقدی محکوم شد

 
به گزارش ، سید نجیم حسینی امروز در گفتگو با  فارس در سنندج اظهار کرد: فردیکه در محور سقز نسبت به قاچاق تعداد ۳۶۰ دستگاه تلفن قاچاق خارجی اقدام کرده بود به پرداخت ‏مبلغ دو میلیارد و ۴۶۹ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. ‏
وی افزود: مامورین نیروی انتظامی شهرستان سقز پس از تعقیب و گریز و متواری شدن یکدستگاه پراید نقره‌ای موفق شدند تعداد ۳۶۰ دستگاه انواع گوشی موبایل خارجی را کشف نمایند.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل درگیری افراد قاچاقچی با مامورین؛ ماشین را فراری و مامورین موفق نشدند ماشین را به پارکینگ منتقل نمایند لذا پس از ضبط گوشی‌ها شخصی به دایره مبارزه با قاچاق رجوع و با تطمیع و تهدید پرسنل و پیشنهاد رشوه درخواست عودت گوشی‌ها را کرده است که در این راستا بعنوان مالک گوشی‌ها شناسایی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان یادآور شد: این فرد با وجود ابلاغ احضاریه نسبت به پیگیری وضعیت خود به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سقز اقدامی انجام نداد.
حسینی افزود: با عدم شرکت متهم در جلسات دادرسی رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان سقز بصورت غیابی حکم صادر و با توجه به خارجی بودن کالا و عدم وجود اسناد مثبته گمرکی، نحوه کشف کالاها، رفتار متهم و عدم حضور در جلسه رسیدگی اتهام قاچاق را محرز تشخیص داده و علاوه بر ضبط کالا‌ها متهم را به پرداخت مبلغ دو میلیارد و ۴۶۰۹ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
وی اضافه کرد: با واخواهی و پس از آن اعتراض به حکم واخواهی شده در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان تغییری در حکم صادره غیابی بدوی بوجود نیامد و نهایتا متهم علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ دو میلیارد و ۴۶۹ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد بنابراین حکم صادره قطعی و لازم‌الاجراست.