خرید بازی جدال لفظی ترامپ و پلوسی بر سر ویروس کرونا

 
به گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان را به تلاش برای ایجاد رعب و وحشت به خاطر ویروس کرونا متهم کرده است.
بر اساس این گزارش، اظهارات ترامپ در جمع خبرنگاران پس از آن است که پلوسی تاکید کرده است که ترامپ واقعا نمی‌داند درباره مساله کرونا چه می‌گوید.
ترامپ افزود: پلوسی سعی در ایجاد رعب و وحشت دارد. هیچ دلیلی برای این کار وجود ندارد.
پلوسی پیش از این تصریح کرده بود که “تصور نمی‌کنم رئیس جمهور آمریکا بداند برای مقابله با ویروس کرونا دقیقا چه چیزی می‌گوید. ”
ترامپ در واکنش به اظهارات پلوسی گفت: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا فردی فاقد صلاحیت است. تصور می‌کنم دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را از دست خواهند داد. تصور می‌کنم که او به فکر کشور نیست.
وی از عملکرد رسانه‌های خبری آمریکایی در پوشش اخبار مربوط به کرونا نیز انتقاد کرد و گفت: من به دنبال اطمینان دادن به افکار عمومی مردم آمریکا هستم، ولی رسانه‌ها اخبار منفی منتشر می‌کنند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه به وقت تهران در سخنانی به انتقادات سناتور‌ها از بی توجهی دولت آمریکا به شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داد و سطح شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را «خیلی پایین» توصیف کرد.
ترامپ مدعی شد: سطح انتشار کروناویروس در آمریکا بسیار پایین است و تنها ۱۵ نفر مبتلا به این ویروس شدند که هشت نفر از آن‌ها از بیمارستان راهی منازلشان شدند.
وی که تقلای زیادی برای تقلیل تلفات ویروس کرونا دارد، گفت: با اقداماتی که دولت انجام داده است، خطر ابتلا به این ویروس برای آمریکایی‌ها اندک است.
ترامپ با ادعای اینکه آمریکا در میان کشور‌های جهان رتبه نخست آمادگی برای مقابله با کرونا را دارد، افزود: مایک پنس معاون خود را به عنوان مسئول همکاری با پزشکان برای پیگیری ویروس کرونا اعلام خواهم کرد.
همزمان، مایک پنس معاون دونالد ترامپ نیز در تایید حرف رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که تعداد مبتلایان به این ویروس بسیار اندک است.
شبکه سی ان ان گزارش داده است که در حال حاضر ۶۰ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا هستند و این ۶۰ مورد از ابتلا در وزارت بهداشت آمریکا به ثبت رسیده است.
«آلکس اِیزر» وزیر بهداشت آمریکا نیز عصر چهارشنبه از شناسایی ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت: ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در این کشور شناسایی شده است.
طی روز‌های اخیر تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از جمله سناتور «چاک شومر» رهبر دموکرات‌های سنا از سردرگمی دولت این کشور در مقابله با ویروس کرونا به‌شدت انتقاد کرده‌اند. منبع: تسنیم