خرید بازی آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۲۴۵ تن و جان باختگان به ۲۶ تن رسید/ کشف ۱۰۶ مورد جدید و تایید رسیدن بیماری به چهار استان دیگر

بعد از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۲۴۵ تن افزایش یافت.
به گزارش «»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت که با تاخیر زیاد به نسبت روز‌های گذشته برای ارائه آخرین آمار در جمع خبرنگاران حضور یافته بود، در این باره گفت: با بررسی‌های انجام شده از بین افراد مشکوک و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۰۶ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.
وی افزود: از این ۱۰۶ تن، ۳۸ تن در استان تهران، ۲۳ تن استان گیلان، ۸ تن استان اصفهان، ۷ تن در استان قم، ۷ تن استان مازندران، ۲ تن استان کرمانشاه، ۵ تن استان اردبیل و ۳ تن استان لرستان، ۳ تن استان سمنان،۳ تن استان البرز، ۲ تن استان آذربایجان شرقی، یک تن استان همدان، یک تن خراسان رضوی، یک تن استان یزد، یک تن استان آذربایجان غربی، و یک تن استان کردستان هستند؛ بنابراین، آمار مبتلایان قطعی به کووید-۱۹ از ابتدا تا به امروز ۲۴۵ تن است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: متاسفانه طی ۲۴ ساعت اخیر، ۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۶ تن رسیده است.
گفتنی است، بر مبنای گزارش‌های قبلی و تجمیع آن‌ها با گزارش امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، تا کنون تنها در هجده استان کشورمان موارد قطعی ابتلا به ویروس شناسایی شده بود و حالا چهار استان دیگر یعنی استان یزد، استان آذربایجان غربی، استان آذربایجان شرقی و استان کردستان هم به این فهرست اضافه شده‌اند.