خرید بازی یک ایرانی برای دومین بار عکاس برتر آسیا شد

انجمن ورزشی نویسان جهان AIPS یک عکاس زن ایرانی را برای دومین سال پیاپی به عنوان یکی از ده عکاس برتر آسیا انتخاب کرد تا مجد تنها عکاس زن خاورمیانه باشد که به صورت مکرر این موفقیت را برای جامعه عکاسان ایران به دست آورده است.
به گزارش «»؛ مریم مجد، عکاس ورزشی و خبری که در میان برندگان جوایز 2018 انجمن ورزشی نویسان جهان AIPS جزو ده عکاس برتر ورزشی قاره آسیا قرار گرفته بود، اکنون برای دومین سال پیاپی این موفقیت را به دست آورد و به نخستین عکس زن خاورمیانه تبدیل شد که در طی دو سال پیاپی این موفقیت را به دست آورده است.
مریم مجد عکاسی را به‌طور حرفه‌ای از ۱۵ سال پیش آغاز کرده و با بسیاری از نشریات داخلی و برخی رسانه‌های بین‌المللی همکاری داشته و تاکنون جوایز متعددی را برای مجموعه‌های متعدد عکس خود به دست آورده است. در کنار مجد، نعیم احمدی و محسن بخشنده دیگر عکاسان ایرانی هستند که در میان ده عکاس برتر ورزشی قاره آسیا در سال 2019 قرار گرفته‌اند.
در میان دیگر جوایز انجمن ورزشی نویسان جوان برای سال 2019، خسرو ولی زاده تهرانی و شهرام زین العابدینی در بخش صوت در قاره کهن در میان برترین‌ها قرار گرفته‌اند و در بخش مستند نیز محمد فرهادپور در میان ده مستندساز برتر ورزشی قاره آسیا جای گرفته است. در بخش ویدیوهای کوتاه ورزشی نیز کوپیدار در میان ده چهره برتر سال 2019 انجمن جهانی ورزشی نویسان در قاره آسیا قرار گرفته است.
همچنین در میان نویسندگان برتر ورزشی، از ایران زهرا علایی و سعید فتح آبادی در میان برترین‌ها قرار گرفتند. در بخش خبرنگاران جوان نیز مسعود حکم آباد و در بخش عکاسان جوان محمدجواد آبجوشک و موحد تاری مرادی مطلق مورد توجه قرار گرفتند.