خرید بازی مالک تراکتور: پرسپولیس نام یونانی است؛ استفاده نکنید!

مالک تراکتور که مدتی بود در رسانه ها آفتابی نمی شد، در گفتگویی جنجالی به تیم های پرسپولیس، استقلال و حتی سپاهان حمله کرد و البته بیشتر صحبت هایش علیه پرسپولیس بود.
به گزارش ورزشی، زنوزی در پاسخ به این سوال که چرا نام باشگاه پرسپولیس را به اشتباه پیروزی می‌گوید؟ گفت: پرسپولیس نام کجایی است؟ یونانی است. یعنی پرسپولیس یونان؟ ما مگر ایرانی نیستیم، چرا باید تیممان اسم یونانی داشته باشد؟ ما نباید از اسم پرسپولیس استفاده کنیم، چون یونانی است، فرهنگستان باید این را اصلاح کند، چون طرفدار هم زیاد دارد و همه باید تابع قانون باشیم. از نظر قانونی تیم ما نباید اسم اروپایی داشته باشد. اگر بگویند اسم تیم تخت جمشید است همه قبول می‌کنیم. وقتی از او درباره ریشه اسم تراکتور پرسیدیم هم زنوزی گفت: تراکتور فارسی و ترکی و لاتین ندارد و اسم است.
زنوزی با اشاره به حضور گل محمدی در تیم پرسپولیس گفت: موضوع تیم ملی و پرسپولیس هم جالب است. آقایان یحیی گل محمدی را که نامزد تیم ملی بود، بعد از قطعی شدن جدایی مربی قبلی شان سریع به پرسپولیس آوردند تا مبادا باتوجه به این که او احتمال حضورش در تیم ملی می‌رفت، بی سرمربی نمانند. جالب است که این‌ها زورشان از تیم ملی هم بیشتر است.
زنوزی درخصوص بازی پرسپولیس و سپاهان نیز گفت: من یک موقعی گفته بودم که سه تیم اول مشخص هستند و بقیه برای رده چهارم به بعد تلاش می‌کنند و دیدید که حرف من حقیقت داشت. بوی گند فوتبال ما را برداشته و نمونه اش بازی سپاهان – پرسپولیس است که عدم برگزاری اش به دیگر تیم‌ها لطمه می‌زند و تنها معطوف به این دو باشگاه نیست. این که کمیته انضباطی تصمیمی بگیرد قطعا یک تیم از این ماجرا سود می‌برد و بقیه تیم‌ها ضرر می‌کنند. این بالاتر از مهندسی و یک ناعدالتی بزرگ است.
او همچنین عنوان کرد: هر روز که رسانه‌های ورزشی را می‌خواهیم، می‌بینیم آقایان دولت، سفرا، معاونان در حال حل مشکلات دردانه‌های تهرانی هستند در حالی که تمام این افراد نماینده همه مردمند. اگر مربی خارجی تیمی شکایت می‌کند یا بازیکنی می خواهد جلوی فعالیت این تیم‌ها را بگیرد همه در حال کمک کردن هستند. سوال من این است که چرا وقتی مشکلی برای دیگر تیم‌ها هست، کسی پیشقدم نمی‌شود، اما برای استقلال و پرسپولیس تمام سیستم به کار می‌افتد که مشکل را حل کند؟ البته من نیازی به آدم‌های سیاسی ندارم و مشکلاتم را شخصا حل می‌کنم، اما بقیه تیم‌ها مثل پارس جنوبی یا نفت یا هر تیم دیگری که مشکلی برایش پیش می‌آید چه گناهی کرده اند؟ آن موقع حتی یک نفر هست که رفع مشکل کند؟
محمدرضا زنوزی در بخش دیگری از این گفتگو گفت: این آقایان که وابسته یک تیم خاص هستند باعث شدند کی‌روش برود. این همه برای یک مربی درجه سوم و چهارم هزینه کردند و باعث شدند مردم سرخورده شوند و بروند دو بازی را ببازند و مردم ناراحت شوند. اگر کی‌روش می‌ماند مردم این استرس را داشتند که تیم ملی به جام جهانی می‌رود یا نمی‌رود؟ این آقایان با طرفداری از یک تیم خاص باعث شدند کی روش برود، چون آن تیم خاص نمی‌خواست کی‌روش بماند. کی‌روش را انداختند بیرون، چون حرف حق می‌زد، او شخصا به من گفت که تا این دو تیم دردانه هستند و این شکلی مدیریت می‌شوند، فوتبال ایران پیشرفت نمی‌کند. این‌ها به خاطر این که کی‌روش حرف حق می‌زد، او را در فشار گذاشتند.
از مالک باشگاه تراکتور درمورد غیبت سئوال برانگیزش در یک برنامه تلویزیونی پرسیدیم که او در  پاسخ گفت: من را به برنامه فرمول یک علی ضیا دعوت کردند، یک هفته مانده به بازی با پرسپولیس برنامه من را کنسل کردند. اما دو روز مانده به بازی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را به برنامه بردند. این چه معنی می‌دهد؟ همان برنامه ای که آقای انصاری‌فرد تلفنی قرارداد استوکس را نهایی کردند.این خنده دار است. در کل به نظر من رسانه ها هم یا از ترس یا علاقه به تیم های تهرانی، حق تیم های شهرستانی را پایمال می‌کنند. در رسانه ملی هم همینطور است، به جای رسانه ملی، رسانه مجری داریم. آدم هایی که بعضی می‌گویند تیم ما امروز بازی دارد و این گرایش باعث تضییع حقوق تیم هایی مثل تراکتورو بقیه شهرستانی ها  می‌شود.