خرید بازی بازگشایی دوباره قطب‌های اصلی تولید در چین

 
به گزارش به نقل از رویترز، با تسهیل محدودیت رفت و آمد در بسیاری از بخش‌های چین، قطب‌های اصلی تولید این کشور در شرق و جنوب هم شاهد بازگشت هزاران کارگر بر سر کار خود بودند.
تنها ۹ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در خارج از استان هبئی در روز دوشنبه گزارش شد که پایین‌ترین رقم از زمان اعلام روزانه آمار ابتلا به این ویروس در بیستم ژانویه است.
چندین استان اقدامات اضطراری پاسخ در برابر ویروس کرونا را کاهش داده اند، محدودیت حمل و نقل را پایین آورده اند و به شرکت‌ها کمک می‌کنند تولید خود را از سر بگیرند.
حدود ۱۸۰ میلیون کارگر خانه‌های خود را از دهم فوریه یعنی پایان تعطیلات طولانی سال نوی چینی، ترک کرده و بر سر کار خود بازگشته اند.
اطلاعات نشان می‌دهد استان گوانگدونگ، قطب اقتصادی و صادرات چین در جنوب و استان ژیجیانگ، قطب اصلی تولید منسوجات و ماشین‌آلات این کشور در شرق از هفته گذشته شاهد جریان بیشتری از کارگرانی هستند که بر سر کار خود باز می‌گردند.
مقامات گوانگدونگ می‌گویند حدود ۲۰۰ قطار طی دو هفته گذشته برای آوردن بیش از ۶ هزار کارگر مهاجر تخصیص داده شده است.
شنزن، مقر دفتر مرکزی هواوی، شاهد بیشترین جریان رفت و آمد پس از تعطیلات سال نوی چینی بوده است، ولی هنوز جریان سفر‌ها به روز‌های اوج خود قبل از شیوع این ویروس بازنگشته است.
حمل و نقل شهری در شنزن هم افزایش شدیدی را در این هفته نشان داد. طبق اطلاعات پلیس راهنمایی، ۴۲۰۹۰۰ خودرو در ساعت‌های شلوغ روز دوشنبه در جاده‌ها رفت و آمد می‌کردند که ۵۸ درصد نسبت به همین زمان در هفته گذشته افزایش داشت.
این مقدار ۴۰ درصد کمتر از زمان قبل از شیوع ویروس کرونا است. مقامات چین هنوز هم برای کاهش خطر گسترش ویروس، کارمندان را تشویق به دورکاری می‌کنند. منبع: تسنیم