خرید بازی ممنوعیت تجارت و خوردن گوشت حیوانات‌وحشی در چین

به گزارش «» به نقل از ایرنا، آمارها نشان می دهد که ارزش تجارت مرتبط با حیوانات وحشی در چین نزدیک به ۷۴ میلیارد دلار است.
قرار بود که ممنوعیت این تجارت در آینده مورد بررسی قرار گیرد، اما روز سه شنبه اعلام شد که از هم اکنون تجارت و همچنین خوردن حیوانات وحشی در کشور چین ممنوع است.
تلویزیون چین به نقل از کمیته دایمی مجلس این کشور اعلام کرد: از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد مساله خوردن گوشت حیوانات وحشی به عنوان یک تهدید بزرگ برای سلامت و بهداشت مردم مورد بحث بوده است.
اگرچه در بیشتر نقاط چین مردم از گوشت های معمول برای تغذیه استفاده می کنند اما در برخی از مناطق به صورت بسیار محدود کماکان گوشت حیوانات وحشی تجارت و خورده می شود.
پیشتر گزارش هایی مبنی بر اینکه اولین موارد شیوع کرونا از بازار حیوانات وحشی و آبزی در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین بوده،‌ منتشر شده بود.
شمار مبتلایان کرونا در جهان به ۸۰ هزار و ۹۸ و در چین به ۷۷ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.
کمیسیون بهداشت ملی چین از مرگ ۲ هزار و ۷۰۰ نفر به واسطه ابتلا به بیماری کرونا خبر داده که ۲ هزار و ۶۶۳ نفر آنها در چین بوده اند.
در این میان شمار افراد درمان شده به سرعت افزایش یافته و به ۲۷ هزار و ۴۶۹ نفر رسیده است.
سازمان بهداشت جهانی ۱۷ سال پیش درخصوص شیوع بیماری مرگبار سارس در چین اعلام کرد که علت آن استفاده از گوشت گربه وحشی بوده است.
این سازمان می افزاید که ۷۰ درصد از موارد ابتلا به بیماری های ویروسی در نیم قرن گذشته در جهان از حیوانات شایع شده است.
برخی از آمارهای آکادمی علوم مهندسی چین حاکی است که ۱۴ میلیون نفر در صنعت تجارت حیوانات وحشی در چین فعال هستند.