خرید بازی پویش «نه به خروج از منزل» در استان مرکزی کلید خورد

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: پویش «نه به خروج از منزل» با شیوع ویروس کرونا در کشور در این استان کلید خورده است و با همراهی سمن‌ها، رسانه‌های جمعی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در حال گسترش است.
به گزارش ایسنا، یاسر قربانی افزود: شورای تامین استان مرکزی و کارگروه پدافند غیرعامل زیستی استان به مدت یک هفته تمامی مدارس، دانشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و آموزشگاه‌های مهارتی، علمی، هنری و زبان، مهدهای کودک و انجمن‌های خدماتی را به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام کرده اما متاسفانه مردم این هشدارها را جدی نگرفته اند و خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و اماکن عمومی مملو از جمعیت است که این مسئله سرعت انتشار ویروس را تسریع می‌کند.
وی اظهار کرد: پویش نه به خروج از منزل می‌کوشد اهمیت همکاری هر شهروند در برنامه‌های پیشگیرانه به‌منظور کاهش سرعت همه‌گیر شدن ویروس کرونا را برجسته کند و تکالیف هر فرد در رعایت بهداشت عمومی و اهمیت عدم حضور در اماکن عمومی را گوشزد کند.
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: گفتمان‌سازی هدفمند برای بهبود احساس مسئولیت هر شهروند در قبال کرونا هدف نهایی این پویش است و از همه اقشار جامعه و لایه ‌های مختلف مردم درخواست می‌شود با تولید محتوای موثر به این پویش پیوسته و با ماندن در منزل به مدت یک هفته مسئولان را در مدیریت و مهار این بیماری کمک کنند.
قربانی ضمن تشکر از رسانه‌های جمعی استان به‌منظور همراهی در اطلاع رسانی ویروس کرونا اظهار داشت: انتظار است که ظرفیت رسانه‌ای پررنگ در این مورد عمل کند.
وی یادآور شد: مرکز بهداشت استان مرکزی نیز از نیمه بهمن ماه پویش «نه به دست دادن و روبوسی» را کلید زده که با شیوع ویروس کرونا توانست در مدت کوتاهی سطح مناسبی از اطلاع رسانی را ایجاد کند و مفید واقع شود.