خرید بازی آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۶۱ تن و جان باختگان به ۱۲ تن رسید/ کشف ۱۸ مورد جدید و تایید رسیدن بیماری به دو استان دیگر

بعد از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۶۱ تن افزایش یافت.به گزارش «»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این باره گفت: با بررسی‌های انجام شده از بین افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس و بیماری کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای هجده مورد جدید از ظهر روز گذشته تا امروز قطعی شده است.
وی افزود: از این ۱۸ نفر، ۸ نفر در استان قم، یک مورد در استان همدان، ۳ مورد در تهران، ۲ مورد در مرکزی، ۲ مورد در استان اصفهان و ۲ نفر در گیلان مبتلای جدید به کرونا ویروس شناسایی شده است. همچنین از این ۱۸ نفر چهار نفر متاسفانه جان باخته اند. آمار مبتلایان قطعی به کووید-۱۹ از ابتدا تا به امروز ۶۱ تن است.رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: از جمع هجده نفر مبتلایی که جدید شناسایی شده‌اند، متاسفانه چهار تن جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان دوازده تن رسیده است. البته گزارش‌های اولیه روند مثبتی را در حال عمومی بیماران مبتلا به کروناویروس جدید نشان می‌دهد و خبر مثبت و نویدبخش روز‌های اخیر این بود که حداقل سه نفر از بیماران بدحال که در بخش آی سی یو در اراک و تهران بستری بودند، با حال عمومی خوب به بخش منتقل شدند و حتی یکی از آن‌ها با بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده است.
 

 

دکتر جهانپور با تاکید بر این نکته که افراد فوت شده بر اثر کووید ۱۹ اغلب اهل یا ساکن قم بوده اند و یا سابقه سفر به این شهر در روز‌ها و هفته‌های اخیر داشته اند، درباره مباحثی که در مورد قرنطینه تهران، مطرح شده، گفت: از نظر علمی و بر اساس دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت و نظر کیمته فنی کروناویروس، اعتقادی به قرنطینه کامل یک شهر نداریم و موضوعی که در مورد قرنطینه تهران مطرح شده به هیچ عنوان صحت ندارد و اگر قرار بود قرنطینه یا محدودیت ایجاد شود، این محدودیت باید برای شهر قم ایجاد می‌شد.
 
وی در ادامه گفت: از امروز ۲۲ مرکز به عنوان درمانگاه اختصاصی کرونا در سطح شهر تهران دایر خواهد شد که در مجاورت آنها، آمبولانس‌های اورژانس تهران با وسایل و امکانات حفاظتی حضور دارند و در صورت مشکوک بودن بیماران، به مراکز و بیمارستان‌های معین شهر تهران، منتقل خواهند شد و اطلاعات این درمانگاه‌ها به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، بر مبنای گزارش‌های قبلی و تجمیع آن‌ها با گزارش امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، تا کنون تنها در قم، تهران، اراک، گیلان و مازندران موارد قطعی ابتلا به ویروس شناسایی شده بود و حالا دو استان دیگر یعنی همدان و اصفهان هم به این فهرست اضافه شده اند.