خرید بازی آپارتمان‌های مناسب تقاضا در بازار مسکن اسفند

عرضه آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در مناطق مصرفی شهر تهران در بازار مسکن شب عید رونق گرفته است، اما عمده این املاک میانسال و سالخورده هستند.

به گزارش اقتصادی به نقل از «دنیای اقتصاد»، متراژ هدف جست‌وجوی تقاضای مصرفی در اغلب مناطق شهر تهران در حال حاضر تا ۶۰ مترمربع است. در بین جست‌وجوگران این گروه متراژی خانه اولی‌هایی حضور دارند که ارزش دارایی نقدی آنها پس از تورم شدید ملکی در مدت کمتر از دو سال اخیر، به شدت کاهش یافته و آن‌گونه که باید، نتوانسته‌اند بودجه خود را ترمیم کنند و پرقدرت به بازار مسکن بازگردند.
بنابراین حتی خرید آپارتمان نقلی نوساز برای بسیاری از آنها ناممکن است. با این وجود از آنجا که اغلب آپارتمان‌های نقلی فایل شده نزد بنگاه‌های ملکی در بازار مسکن بهمن و اسفند، واقع در مناطق مصرفی بوده و سن بنای بین ۱۰ تا ۲۰ سال دارد، این گروه از متقاضیان مسکن در حال جست‌وجوی گزینه‌های متعددی برای ارزیابی و خرید پیش‌رو دارند. هر چند طبیعی است تعداد فایل‌ها در مقایسه با شب عید سال گذشته که معاملات هنوز در فاز رونق نسبی بود، بسیار کمتر است اما اگر همین وضعیت عرضه را با پاییز قیاس کنیم، مشخص می‌شود که عرضه در حال حاضر تا حدودی از تقاضای خرید آپارتمان‌های مصرفی پشتیبانی می‌کند.
هر چند بسیاری از آپارتمان‌های عرضه شده فاقد امکانات کامل هستند، اما با توجه به تناسب با بودجه خریداران، در صورت قیمت پیشنهادی منصفانه در این موعد زمانی احتمالا به فروش می‌روند. مشاوران املاک بر این باورند که در اسفند ماه رشد حجم معاملات مسکن محتمل است، مگر اینکه به دنبال رخدادهای غیرمنتظره در بازارهای دیگر، تمایل به عرضه یا قیمت پیشنهادی در بازار مسکن دچار تغییر محسوس شود.