خرید بازی شمار مبتلایان کرونا در چین کاهش یافت

به گزارش به نقل از میزان؛ کمیسیون بهداشت چین روز شنبه، ۳ اسفند، شمار تلفات ناشی از کرونا را ۲ هزار و ۳۶۰ نفر و تعداد افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا شدند را ۷۷ هزار و ۷۶۷ نفر اعلام کرد.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده، تا کنون بیش از ۲۰ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.
در همین حال مقام‎های چین از کاهش شمار قربانیان و موارد جدید مبتلا به ویروس کرونا خبر می‎دهند. به گفته مقام‎های بهداشت ملی، روز جمعه، ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده که در مقایسه با روز گذشته ۸۸۹ مورد کاهش داشته است. در همین حال مقام‎های بهداشتی کره جنوبی ۱۴۲ مورد مبتلا به ویروس کرونا را تایید کردند؛ در مجموع شمار مبتلایان در این کشور به ۳۴۶ مورد رسید.
به گزارش رویترز، «ویروس کووید ۱۹» یا همان کرونا تا کنون بیست و هفت کشور را در سراسر جهان آلوده کرده و ۱۱ قربانی بر جای گذاشته است.
دبیر کل سازمان بهداشتی جهانی روز جمعه گفته است که هنوز برای مهار ویروس کرونا فرصت وجود دارد.وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نیز روز جمعه اعلام کرد، «تست ابتلا به کرونای یکی از ۱۱ مسافر صهیونیست کشتی کروز دیاموند پرنسس در بازگشت به اراضی اشغالی مثبت بوده است.»
این ۱۱ نفر ۱۴ روز گذشته در کشتی مذکور تحت قرنطینه قرار داشتند و نتیجه تست ابتلا به کرونا برای یک زن مثبت و برای ۱۰ نفر دیگر منفی اعلام شد.
۱۵ ساکن اراضی اشغالی از ۴ فوریه (۱۵ بهمن) در میان ۳ هزار مسافر و خدمه کشتی دیاموند پرنسس تحت قرنطینه بودند که ۴ نفر از آنان پس از تشخیص ویروس برای درمان به ژاپن منتقل شدند.