خرید بازی دست دادن بازیکنان در لیگ فوتبال ایران ممنوع شد

سرپرست مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: لغو بازی ممکن نیست اگر به این سمت برویم که از حضور تماشاچیان در لیگ بهره نبریم لیگ ساکتی خواهیم داشت.
به گزارش ورزشی، سهیل مهدی در گفتگو با رادیو تهران در خصوص بیماری کرونا و شرایط برگزاری لیگ برتر، اظهار داشت: واقعیت این است بیماری کرونا یک بحث بین‌المللی است. من متوجه شدم که وزارت ورزش هم توصیه‌هایی داشته و ما هم از کمیته پزشکی استعلام کردیم تا این دوستان اگر نکاتی در این خصوص دارند به ما بگویند. از بازی سپاهان و پرسپولیس تصمیم گرفته‌ایم دست دادن را در فوتبال حذف کنیم و با مشت بازیکنان با هم تماس داشته باشد.

وی افزود: ما نگران هستیم باید ببینیم سازمان‌های بالادستی‌مان چه تصمیم‌هایی می‌گیرند. در حادترین شرایط AFC بازی‌های چین را در بیرون از این کشور برگزار کرده است لغو بازی در این شرایط ممکن نیست اگر به این سمت برویم که از حضور تماشاچیان در لیگ بهره نبریم لیگ ساکتی خواهیم داشت. البته ضدعفونی کردن استادیوم‌های بزرگ مثل آزادی، نقش جهان و … دور از ذهن است.
مهدی در مورد اینکه شاید هواداران به خاطر این ویروس به ورزشگاه نیایند عنوان داشت: بحث استقبال و عدم استقبال هواداران ممکن است به خاطر شرایط شخصی افراد باشد و توصیه‌هایی که شده است که در اماکن پرتردد حضور نیابند. ما هم به خاطر همین از کمیته پزشکی خواسته‌ایم توصیه‌های لازم را بگوید.