خرید بازی کشف ۳ تن مواد آتش‌زای غیرمجاز

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی از کشف سه تن موادمحترقه به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در سه عملیات خبر داد.
به گزارش گروه تسنیم، سرهنگ علی علیشاهی با اشاره به اجرای طرح یک هفته‌ای برخورد قاطع با فروشندگان و تولیدکنندگان مواد محترقه، اظهار کرد: با دریافت چند خبر مبنی بر دپو، تولید و توزیع مواد محترقه، بررسی موضوع در دستور کار تیمهای عملیات و تجسس معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، مالک کارگاهی واقع در شهرستان ری، موادمحترقه دست‌ساز تولید می‌کند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: با دستور قضائی تیم عملیاتی این معاونت برای دستگیری متهم به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند ضمن دستگیری مالک کارگاه، 469 هزار قلم انواع موادمحترقه غیرمجاز، مقادیر زیادی لوازم بسته‌بندی شامل کارتن، نوار چسب، تسمه و چهار دستگاه بزرگ تولید و بسته‌بندی و یک دستگاه خودرو مورد استفاده را در حمل و انتقال مواد محترقه کشف کنند.
وی در تشریح عملیات دیگر این پلیس در کشف موادمحترقه غیرمجاز گفت: در پایشهای اطلاعاتی مشخص شد که مالک دو انباری در محدوده خیابان شهید مصطفی خمینی مقادیر فراوانی موادمحترقه جمع‌آوری کرده است که با شناسایی محل انبارها و هماهنگی با قضائی هر دو محل بازید و حدود یک میلیون و 467 هزار قلم مواد محترقه قاچاق و غیر مجاز کشف شد.
علیشاهی با اشاره به شناسایی و بازداشت مالک انباری‌ها در این عملیات، درباره جزئیات سومین عملیات نیز، خاطرنشان کرد: با شناسایی انباری واقع در بازار تهران در محدوده خیابان مولوی، مأموران اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند با هماهنگی‌های قضائی از محل انبار بازدید و 275 هزار قلم انواع مواد محترقه را کشف کنند.
به گفته سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی، در مجموع در این عملیاتها سه تن مواد محترقه کشف شد.
این مقام انتظامی عنوان کرد: کارشناسان ارزش ریالی مواد محترقه مکشوفه را 15 میلیارد ریال برآورد کرده‌ناد و در این راستا سه متهم دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.
وی با اشاره ایام پایانی سال و فعالیتهای غیرقانونی سودجویان برای توزیع موادمحترقه غیرمجاز و خطرناک، از شهروندان خواست هرگونه فعالیت مشکوک در این زمینه را در اسرع وقت از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.