خرید بازی آماده باش ۲۸۰ هزار نیروی پلیس برای برگزاری انتخابات

جانشین فرمانده ناجا ضمن تشریح اقدامات نیروی انتظامی برای برگزاری انتخاباتی امن، از آماده باش ۲۸۰ هزار نیروی پلیس خبر داد و گفت: بر شرایط اشراف کامل داریم.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار ایوب سلیمانی در تشریح اقدامات نیروی انتظامی برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری افزود: بیش از ۲۸۰ هزار نفر از نیروهای پلیس در آماده باش هستند که از این تعداد؛ بیش از ۱۸۰ هزار نفر برای تامین امنیت شعب اخذ رأی و صندوق های رأی گیری، پیش بینی شده اند همچنین بیش از ۴۰ هزار نیرو مسئول تامین امنیت محیط های پیرامونی شعب اخذ رأی اعم از محله ها، معابر، محورهای شهری و برون شهری هستند.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ هزار نفر از ۲۸۰ هزار نیروی در آماده باش پلیس را به عنوان نیروی «احتیاط ضربتی» در نقاط مختلف کشور در نظر گرفته ایم؛ تا در صورتی که با هر گونه تحرک ضد امنیتی مواجه شدیم، این نیروها بلافاصله وارد عمل شده تا در کوتاه ترین فرصت ممکن با هر گونه عامل ناامنی مقابله کنیم.
سردار سلیمانی یادآور شد: برای برگزاری انتخابات امن، ضمن تامین اشراف لازم، رصد و پایش همه تحرکات و اتفاقات از مرز تا مرکز، اقدامات و ماموریت هایمان را اجرایی و عملیاتی می کنیم.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به آماده باش نیروهای پلیس برای برگزاری انتخاباتی امن، اظهارداشت: از ۲ ماه پیش، قرارگاه های فرعی انتظامی امام علی (ع) را تشکیل دادیم و با بسیج همه امکانات و ظرفیت نیروها، همکاری همه سازمان ها و دستگاه های ذیربط به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفان، همه مقدمات و تمهیدات لازم را برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات آماده کرده ایم.
این مقام ارشد انتظامی گفت: تاکنون هیچ گونه مشکل امنیتی نداشتیم و همه شرایط و ظرفیت ها برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، با شکوه و به یادماندنی مهیا شده است.
وی با اشاره به اینکه نیروها و تیم های پلیس در راستای تامین امنیت انتخابات از امروز در آماده باش کامل هستند، افزود: این آماده باش و فعالیت نیروهای پلیس تا پایان برگزاری انتخابات و بدرقه صندوق های اخذ رأی به محل های تعیین شده از سوی وزارت کشور برای شمارش آرا، ادامه دارد.
جانشین فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: مردم بار دیگر با حضور پر شور و بی نظیر و شرکت در انتخابات، مثل همیشه باعث دلگرمی و شادی دوستداران نظام و انقلاب اسلامی و ناامیدی بیشتر دشمنان خواهند شد تا بار دیگر، یک انتخابات به یادماندنی از لحاظ حضور مردمی و امنیتی را شاهد باشیم و انتخابات در نهایت امنیت و آرامش برگزار شود.
سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی وظایف خود را به نحو اکمل انجام می دهد، افزود: از مردم و طرفداران داوطلبان انتخابات، صمیمانه و خاضعانه درخواست داریم با پلیس همکاری کنند؛ به شایعات توجه نکنند و از رفتارهای التهاب آفرین و تنش زا که زمینه ایجاد ناامنی است، پرهیز کنند.
جانشین فرمانده ناجا در ادامه توصیه به مردم تصریح کرد: مردم با مشاهده هرگونه عامل ناامن ساز، موضوع و مراتب را به پلیس اطلاع دهند و مطمئن باشند که فرزندانشان در نیروی انتظامی، هوشیار و بیدار با هر عامل نا امنی مقابله می کنند.
سردار سلیمانی درباره روند گزارش تخلفات به وزارت کشور گفت: تمهیدات و اقدامات لازم را در این خصوص انجام دادیم؛ سطح بندی پهنه کل کشور (شهرها)، از طرفی تهیه اطلس امنیتی کشور، اطلس مشارکت مردمی و اطلس التهابات یا تنش ها از جمله این اقدامات است.
وی با بیان اینکه هر گونه احتمال ناامنی را بررسی و احصا کرده ایم، گفت: بر شرایط اشراف کامل داریم و خوشبختانه تاکنون مشکلی وجود نداشته و شاهد خسارات به اماکن یا اموال عمومی در جریان برگزاری انتخابات نبوده ایم.