خرید بازی پیشتاز نظرسنجی‌ های انتخاباتی در آمریکا کیست؟

 
به گزارش به نقل از میزان؛ نظرسنجی افکار عمومی در موضوع انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در روز‌های اخیر از تغییری آشکار در شانس پیروزی نامزد‌های این انتخابات حکایت دارند.
نظرسنجی‌های اخیر در آمریکا و در پی آغاز رقابت‌های درون حزبی در ایالت‌های مختلف، بر دو شکل عمده نظرسنجی‌های درون حزبی و نظرسنجی‌های سراسری متمرکز شده اند.
آغاز رقابت‌های مقدماتی درون حزبی به ویژه برای دموکرات‌ها با تغییرات عمده‌ای همراه بود. پیروزی «برنی سندرز»، سناتور «ورمونت» و «پیت بوتجیج»، شهردار شهر «ساوث بند» ایالت «ایندیانا» در رقابت‌های درون حزبی «آیوا» و «نیوهمپشایر»، نشان داد که محاسبات و پیش بینی‌های اولیه در مورد شانس نامزد‌های دموکرات را باید مورد بازبینی قرار داد.
در نظرسنجی‌های «دیتا فور پروگرس»، «سروی یواس‌اِی» و «کِی‌جی‌تی‌وی»، «پی‌پی‌آی»، «کالبلی کالج»، «دبلیوآراِی‌ال تی‌وی» و «سروی یواس‌اِی»، «سی‌اِچ اِس»، «مانموث» و … که در روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) منتشر شد، نشان می‌دهد که برنی سندرز اختلاف قابل توجهی با سایر همقطاران خود دارد.
نظرسنجی «ورمونت پابلیک رادیو» نیز که در ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) منتشر شد، از اختلاف حدود چهل درصدی سندرز با رقبای هم حزبی حکایت دارد.
در نظرسنجی‌های سراسری نیز، افکار عمومی با تغییراتی مواجه بوده است. براساس نظرسنجی «امرسون»، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا تنها رقابت را به سندرز واگذار کرد؛ اما بوتجیج، «ایمی کلوبوچار»، سناتور ایالت «مینه سوتا»، «مایکل بلومبرگ»، شهردار پیشین «نیویورک» و «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا را پشت سر گذاشت.
اما نظرسنجی «ان‌پی آر»، «پی‌بی‌اس» و «ماریست» می‎گویند، تمامی نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری از ترامپ پیشی گرفتند.
این نتایج در نظرسنجی مشترک «ان‌بی‌سی نیوز» و «وال استریت ژورنال» نیز قابل مشاهده است.
اما نظرسنجی «اکونومیست» در تعیین رتبه و جایگاه نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد، سندرز با ۲۵ درصد شانس پیروزی در جایگاه نخست قرار دارد؛ بلومبرگ با ۲۰، بایدن با ۱۷، بوتجیج با ۱۲ و «الیزابت وارن» با ۱۱ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.