خرید بازی باید هزینه‌ی استفاده از خودروی شخصی را بالا ببریم

سردار مهماندار گفت:اگر بخواهیم میزان حمل و نقل شخصی کاهش پیدا کند، باید هزینه‌ی استفاده از خودروی شخصی را بالا ببریم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در یازدهمین نشست پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در گذشته بر اساس اصول مهندسی، شهر را بر اساس خودرو محوری طراحی می کردند و همین طراحی‌ها باعث شده که امروز ما دچار مشکل شویم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود:فضاهایی برای تردد خودروها در شهر ایجاد شد اما همین موضوع منجر شد که معابری که می توانست دراختیار دوچرخه سواری ، پیاده روی و حمل ونقل پاک باشد امروز در اختیار خودروهای شخصی است.
او با بیان اینکه این رویکرد باید تغییر پیدا کند، ادامه داد: در کلانشهر‌ها این رویکرد آغاز شده است. همچنین اجرای طرح‌هایی مانند طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا برای کاهش تردد خودرو‌های شخصی است.
سردار مهماندار ادامه داد:اگر بخواهیم میزان حمل و نقل شخصی کاهش پیدا کند و مردم ترغیب به استفاده از دوچرخه سواری، حمل و نقل عمومی و … شوند، باید هزینه‌ی استفاده از خودروی شخصی را بالا ببریم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت:باید زمان دوچرخه سواری و استفاده از حمل ونقل عمومی افزایش یابد و تردد خودروهای شخصی نیز کمتر شود.