خرید بازی ترامپ با تمسخر، بلومبرگ را به مبارزه طلبید

به گزارش «» به نقل از ایرنا، روز سه شنبه هنگامی که نظر سنجی‌ها نشان داد برنی سندرز در رتبه نخست قرار دارد و مایک بلومبرگ هم توانست با جهشی قابل توجه، خود را به رتبه دوم برساند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا و رقیب انتخاباتی آنها در نوامبر ۲۰۲۰، همچون همیشه در صفحه توئیتری خود واکنش نشان داد.
وی نوشت آنچه که “مایک کوچولو” انجام می دهد کمتر از یک مشارکت در کارزار غیرقانونی نیست. او در همه جا پول پخش می کند. برای داشتن پرداخت نقدی وی، بسیاری از مخالفان پیشین، با خوشحالی به او محلق می شوند و از کارزارش حمایت می کنند.
رئیس جمهوری آمریکا افزود آیا این رشوه نامیده نمی شود؟
ترامپ ادامه داد “کوچولو” به صورت غیرقانونی نامزد دموکرات‌ها را می خرد. آنها بار دیگر او را بر برنی برمی گزینند. “مایک کوچولو”! نامزدهای اکثریت حزب، فروشی نیستند. در مناظره فردا شب موفق باشی و به یاد داشته باش که کسی روی جعبه نمی ایستد(کنایه به قد کوتاه بلومبرگ).
در پاسخ به این توئیت ها، بلومبرگ نوشت: چرا می خواهی در برابر “برنی” این قدر بد رقابت کنی؟
ترامپ در واکنش به این سوال، اظهار کرد: “مایک کوچولو”. نه، ترجیح می دهم در برابر تو رقابت کنم.
مناظره داوطلبان دموکرات شامگاه چهارشنبه در لاس وگاس برگزار می‌شود و مایک بلومبرگ در آخرین ساعات جمع بندی شرکت کنندگان این مناظره اعلام کرد که او هم حضور خواهد یافت.
پیش از این، ترامپ بلومبرگ را بابت حضور نداشتن در مناظرات انتخاباتی دموکرات‌ها سرزنش کرده بود.
استفاده از کلمات تحقیرآمیز برای رقبای انتخاباتی اعم از دموکرات و جمهوریخواه، تاکتیک همیشگی دونالد ترامپ بوده است.
او برای برنی سندرز واژه “دیوانه” و برای جو بایدن هم واژه “خواب آلود” را استفاده کرده بود. در رقابت‌های سال ۲۰۱۶ هم سناتور تد کروز جمهوریخواه را “پینکیو” لقب داده بود.