وام های متعددی به اقوام نمایندگان مجلس داده می شود - اقطاع زمین

وام های متعددی به اقوام نمایندگان مجلس داده می شود

به گزارش فارس از البرز، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ایمانی، امام جمعه شهرستان فردیس در خطبه های این هفته نماز جمعه فردیس گفت: امروز مجلس باید آمایش جنگی داشته باشد و بازدارندگی از تخلفات، دزدی ها و اشتباهات نیز در مجلس امری ضروری است.

به گفته امام جمعه فردیس قوانین ما در رابطه با احتکار باید اصلاح شود و همچنین قوانین مربوط به تولیدات، واردات، صنعت و قاچاق باید به صورت جدی تر در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ایمانی با اشاره به اینکه پنج میلیون دلار لوازم آرایشی به کشور وارد شده است، اضافه کرد: واردات برخی از وارداتی که مشابه داخلی دارند تولیدات کشور را به مخاطره انداخته است.

امام جمعه فردیس با بیان اینکه بسیاری از وزیران باید استیضاح می شدند اما انجام نشد، ادامه داد: میزان حقوق درآمد وزیر و رئیس جمهور و نمایندگان مشخص نیست چرا که شفافیت وجود ندارد؛ وام های متعددی توسط مجلس و اقوام نمایندگان دریافت می شود که این سوء استفاده زیبنده نیست.

حجت الاسلام و المسلمین ایمانی بیان کرد: گرفتار اشرافی گری در کشور شده ایم و فقر رو به افزایش است؛ جای سوال دارد که مجلس چقدر در راستای کنترل شرایط تلاش کرده است؟

وی گفت: 18 میلیارد دلار پول بی زبان ملت تبدیل به ارز چهار هزار و 200 تومانی شد و به دست عده ای رسید که هیچ تأثیری در شرایط کشور نداشت و این نشان می دهد دولت دقت لازم را در انجام امور ندارد و مجلس را در رأس امور نمی داند.

امام جمعه شهرستان فردیس تأکید کرد: سوء مدیریت دستگاه های اجرایی بیشتر از تحریم ها به ضرر کشور تمام شده است و مجلس نیز آنطور که باید در بروز مشکلات بازدارنده نبوده است.

وی بیان کرد: دو سال است که شورای شهر فردیس مستقل و خدمات مطلوبی به مردم ارائه شده اما مشکلاتی همچون استقلال سازمان های زیرمجموعه شهرداری وجود دارد که رفع آن ها نیازمند کمک نمایندگان مجلس است.

امام جمعه شهرستان فردیس با اشاره به مناسبت سوم خرداد، بیان کرد: جوانان و رزمندگان با سختی ها و دشواری های بسیاری هشت سال دفاع مقدس را به پیروزی رساندند.

وی با اشاره به آزادسازی خرمشهر و امدادهای الهی و غیبی، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که پس از گذشت این سال ها کشور با چه پیشرفت هایی همراه بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین ایمانی با اشاره به آغاز شب های قدر گفت: باید از این مناسبت ها برای توبه و استغفار کمک بگیریم و اشتباهاتمان را جبران کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ایمانی در ادامه به مشکلات دیگر منطقه اشاره و اظهار کرد: آمریکا توان حمله نظامی را ندارد و ایران نیز هیچ نگرانی در این رابطه نخواهد داشت.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اقتدار و استقامت ملت ایران پیروزی دفاع مقدس را رقم زد، اضافه کرد: در جنگ اقتصادی نیز تنها مردم می توانند با همدلی و استقامت پیروز میدان باشند؛ مقابله با حسادت نیز ضروری است.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار